spot_img

Poczytaj ze mną – wakacyjny konkurs

Lustro Biblioteki poleca serię „Poczytaj ze mną”. Wśród nowości Literackiego Egmontu pojawiły się 3 tytuły, które warto mieć na bibliotecznej półce. Poznaj bogactwo różnych gatunków literackich i wygraj książki dla swojej biblioteki.

Poczytaj ze mną

To seria książek prezentująca różne formy i gatunki literackie. Na kolorowych stronach dzieci przeczytają historie humorystyczne, baśniowe, przygodowe i fantastyczne. Książki z serii „Poczytaj ze mną” to idealna pomoc dla bibliotekarzy na przeprowadzenie ciekawych warsztatów. Serię można polecić do czytania przez rodziców, którzy chcą pokazać swoim pociechom świat baśni, fantasy, reportażu czy też humoru. Literackie doznania z pewnością wzmocnią szczegółowe i barwne ilustracje.

3 nowości

W najnowszych propozycjach Wydawnictwa Egmont pojawiły się następujące gatunki: fantasy, przypowieść i epos. Pierwsza książka „Pieśń o Sowie” to epos o bohaterskich czynach Sowy i ptaków przeciw Buremu Misiowi. Wierszykowana historia przedstawia walkę o prawa mieszkańców lasu.

Poczytaj ze mną

Następny tytuł „O srebrnej łyżce” w poetycki sposób przybliża, co w życiu jest najważniejsze. W przypowieści poznamy losy państwa Lahmanów i ich syna Dawida, który miał srebrną łyżkę. Bajka o łyżce kryje w swojej treści pewną prawdę, którą odkrywamy na każdej stronie książki. Justyna Bednarek, autorka tej przypowieści, wyjaśnia dlaczego czytanie książek jest ważne – Po pierwsze dlatego, że to świetna zabawa, po drugie – można się z nich wiele nauczyć.

Poczytaj ze mną

„Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów” – tu przeczytamy o magicznych przygodach Gai i jej fantastycznych przyjaciołach, którzy chcą uratować Feliksa z tarapatów… jednak jaskinia goblinów kryje wiele zaskoczeń. To propozycja fantasy dla małych i dużych czytelników.

– Fantasy to taka opowieść, dzięki której możemy przenieść się do innego, fantastycznego, pełnego magii świata. Spotkamy tam mityczne istoty, przeżyjemy niezwykłe przygody, będziemy uczestniczyć w walce dobra ze złem – pisze Zofia Stanecka, autorka książki.

Poczytaj ze mną

Konkurs dla bibliotek

Dla 10 bibliotek Wydawnictwo Egmont ufundowało 10 kompletów książek. Możecie je wygrać w konkursie Lustra Biblioteki!

Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu oryginalnego hasła promującego czytanie z użyciem słów „Poczytaj ze mną”. Zgłoszenie należy wysłać e-mailem na adres konkurs@lustrobiblioteki.pl zgodnie z załącznikiem nr 1 do REGULAMINU.

Poczytaj ze mną