Flybrary – latająca biblioteka lekiem na nerwy dzieci

Jedna z linii lotniczych na pokładach swoich samolotów wyszła z inicjatywą uspokajania najmłodszych podróżników. Jak? Rozwiązaniem są książki. Lektura ma ukoić nerwy dzieci.

Flrybrary

Na pomysł akcji „Library in the sky” (także znanej jako „Flybrary”) powstaną latające biblioteki. Na pomysł wpadły brytyjskie linie lotnicze Easyjet. Promocja czytelnictwa jest przewidziana na pokładach 147 samolotów. Na ruchomych regałach latających bibliotek znalzało się 7 tys. książek, w tym ulubione tytuły dzieci jak „Alicja w krainie czarów” czy „Piotruś Pan”.

Jacqueline Wilson, brytyjska pisarka książek dla dzieci, twiedzi, że książki stymulują wyobraźnię i rozwój dziecka. Ponadto zajmują dzieci podczas podróży i uspokajają przez to nerwy.

Flybrary

Także e-booki

Niestety po wylądowaniu samolotu książki trzeba oddać. Jednak pomysłodawcy akcji zachęcają do kontynuowania lektury i pobierania e-booków z księgarni internetowej Book Club. Książki do pobrania za darmo w języku angielskim znajdziecie tutaj.

Źródło zdjęć: easyjet.com