spot_img

Czytanie w bramie – sposób na zaciekawienie najmłodszych

W Częstochowie odbywa się plenerowa akcja „Czytanie w bramie”. Jej celem jest wspólne czytanie i zwrócenie uwagi na temat pobytu w szpitalu.

Podczas tegorocznej akcji „Czytanie w bramie” organizatorzy Fundacja Chrześcijańska „Adullam” wraz z biblioteką miejską i ośrodkiem pomocy społecznej zapraszają do lektury książki „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko” Grzegorza Kasdepkego. Akcja odbywa się w miejskich bramach i podwórkach, dzięki czemu wszyscy chętni mogą w niej wziąć udział.

Wspólnemu czytaniu towarzyszy zabawa związana z treścią książki. W ten sposób organizatorzy chcą przekonać najmłodszych, że szpitala nie trzeba się bać, a zarazem obalić mity pobytu w tym miejscu. W ramach zabawy dzieci mają się także nauczyć jak postępować w sytuacji zagrożenia życia lub wypadku. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzą wolontariusze.

Spotkania organizowane są w formie bajkowych przygód, rozwijających wyobraźnię i rozbudzających zainteresowanie słowem pisanym poprzez wyzwolenie naturalnej dziecięcej kreatywności. Po wspólnym czytaniu, następuje kreatywna zabawa, poprzez odwoływanie się do treści książki. Naszym zamysłem jest zacieśnienie więzi między dziećmi a rodzicami, poprzez wspólne zagłębianie się w losy bohaterów – zapewniają organizatorzy.

Źródło zdjęć: pixabay.com