spot_img

Urodzinowa akcja biblioteki

MBP w Nowej Soli podczas obchodów swojego 70-lecia nie przyjmuje tradycyjnych gratulacji. W swój jubileusz bibliotekarze postanowili zrobić coś szczególnego i zorganizować specjalną akcję. Jej celem jest utworzenie biblioteki dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Ten rok jest dla naszej biblioteki szczególny. To czas, kiedy już świętujemy 70-lecie naszej działalności. A jak okrągły jubileusz, to toast, tort i prezenty. Tyle że chcemy odwrócić tę sytuację: to jubilatka wspólnie ze swoimi czytelnikami obdaruje kogoś, kto tego bardzo potrzebuje. Dlatego wybraliśmy dzieci z niepełnosprawnością ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli. Chcemy sprawić, by dzieciaki te miały swoją bibliotekę z prawdziwego zdarzenia.

Prezent dla dzieci

Do akcji zbiórki książek może dołączyć każdy. Wystarczy, że przyniesie książkę, film, bajki na płytach z domowej biblioteczki. Przyjmowane są także nowe książki od osób które chcą wesprzeć akcję.

Zbiory można przynosić do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli. Następnie bibliotekarze pakują książki na prezent. Zebrane dary zostaną uroczyście przekazane dzieciakom z ośrodka.

książki

Pierwsze książki

Apel biblioteki spotkał się z dużym odzewem. Pierwsze paczki już trafiły do biblioteki. Anonimowy ofiarodawca podarował 2 kartony wypełnione książkami dla dzieci i młodzieży.

Poproszony o kilka zdań opinii czytelnik ofiarodawca powiedział nam jedynie, że chciałby zostać anonimowy, sam ma syna z niepełnosprawnością i bardzo mu zależy, żeby inne dzieci też mogły skorzystać z tych tytułów.

Źródło zdjęć: biblioteka.nowasol.pl