Adoptuj mnie realnie lub wirtualnie – akcja sokólskiej biblioteki

Biblioteka Publiczna w Sokółce zorganizowała akcję „Adoptuj mnie realnie lub wirtualnie”. Wraz z Fundacją Pomocy Zwierzętom Vita Canis w budynku biblioteki zaprezentowano wystawę fotografii czworonożnych pupili.

Wystawa ma na celu zachęcenie osób do wpierania bezdomnych zwierząt znajdujących się w schronisku. Biblioteka jako miejsce publiczne chętnie odwiedzane stwarza takie możliwości.

W ramach inicjatywy biblioteka wraz z fundacją zbierają środki od darczyńców, organizują aukcje internetowe, zamieszczają ogłoszenia adopcyjne i szerzą wiedzę na temat praw zwierząt.

Wystawa podopiecznych Fundacji przedstawia życie zwierząt w sokólskim schronisku. Autorami zdjęć są wolontariusze.

schronisko

Mam nadzieję, że taka akcja pomoże znaleźć wszystkim czworonogom nowy dom. Wystawę można oglądać do końca miesiąca w godzinach pracy biblioteki.

Adopcja wirtualna – zapraszam na stronę Fundacji.

Źródło zdjęć: facebook.com/bibliotsok