Styczniowe wydarzenia biblioteczne

Noworoczne wydarzenia biblioteczne, czyli ściąga wydarzeń i świąt czytelniczych. W Nowym Roku rozpoczynamy oczywiście sezon na K-03. W tym miesiącu będzie okazja do spotkań, ale bardzie tych w gronie lokalnym. Duże konferencje bibliotekarskie rozpoczynają się dopiero w marcu. Jakie wydarzenia znalazły się w Kalendarium?

Dzień Domeny Publicznej

1 stycznia to Dzień Domeny Publicznej. Jego celem jest zwrócenie uwagi na rolę domeny publicznej i propagowanie wiedzy z zakresu prawa autorskiego. Wraz z początkiem roku do domeny publicznej trafiają również utwory wielu twórców, w tym pisarzy. Na liście znalazło się łącznie 1102 nazwisk.

Rok Conrada

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu ustanowiła rok 2017 rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego. To forma uczczenia 160-lecia urodzin zasłużonego dla Polski i świata pisarza oraz autora znakomitych powieści „Jądro ciemności” czy też „Lord Jim”.

Kalendarium konferencji i wydarzeń bibliotecznych

Aktualnie w kalendarzu na 2017 rok znalazło się 12 konferencji oraz innych wydarzeń. Kliknijcie tutaj i zaplanujcie swoje wyjazdy. Z Kalendarium dowiecie się także kiedy odbywają się targi książki i nie tylko.

Światowy Kongres Bibliotek i Informacji

3 tys. osób ze 130 krajów, czyli Światowy Kongres Bibliotekarstwa i Informacji IFLA. W tym roku najważniejsze wydarzenie bibliotekarskie odbędzie się w Polsce. Będzie to drugi kongres zorganizowany w Polsce. Ostatni miał miejsce 70 lat temu. Na wrocławski Kongres IFLA można zdobyć także stypendia konferencyjne. Do końca stycznia potrwa nabór wniosków do MKiDN.

Wydarzenia biblioteczne i święta czytelnicze

8 marca – Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy
5-11 marca – Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej