spot_img

Biblioteka – tu spełniają się marzenia!

W Czarnym Borze dzieją się wspaniałe rzeczy. Wszystko dzięki bibliotece, która zaangażowała młodzież do filmowego projektu. Było dużo śmiechu, dobrej zabawy i wspaniałych pomysłów. Zobaczcie filmy o czarnoborskiej bibliotece oczyma gimnazjalistów oraz przeczytajcie specjalny wywiad.

Konkurs na najciekawszy film krótkometrażowy o swojej bibliotece ogłosiła Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze i Biblioteka Szkolna Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze. Projekt w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych spotkał się z wielkim zaangażowaniem lokalnej młodzieży.

Kilka dni temu w bibliotecznym systemie zarejestrowano 1000 czytelnika. Jednak użytkownikami biblioteki jest bardzo duża grupa młodych ludzi. To aż 164 gimnazjalistów, 282 dzieci ze szkoły podstawowej i 68 przedszkolaków.

Młodzi nie wypuszczają komórek z rąk i wykonanie zadania konkursowego tym narzędziem było bardzo trafione. Nie trzeba było ich to niego szczególnie zachęcać – mówi Ewa Kramarczyk, bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze.

Oto najlepsze nagrodzone i wyróżnione filmy.

Biblioteka – tu spełniają się marzenia,
Biblioteka – miejsce do uczenia,
Biblioteka – budynek wszystkim znany jest!
– śpiewające wyróżnienie w rytm piosenki September amerykańskiego zespołu Earth, Wind & Fire otrzymali uczniowie z klasy 2B. Faworyt Lustra Biblioteki!

Przeczytaj także wywiad Klucz do sukcesu na bibliotekę pełną życia

Źródło zdjęć: GBP w Czarnym Borze