spot_img

Czytam sobie – wyniki konkursu Lustra Biblioteki i Egmont

Najnowsze tytuły książek z bestsellerowej serii Czytam sobie trafią do księgozbiorów kolejnych bibliotek. Oto lista zwycięskich książnic w konkursie Lustra Biblioteki i Wydawnictwa Egmont.

Udział w konkursie wzięło prawie 250 bibliotek z całej Polski. Spośród nich wyłoniliśmy 5, które poprawnie odpowiedziały na pytanie konkursowe:

Jak oznaczone są poszczególne poziomy książek z serii Czytam sobie?

A) 1- połykam słowa, 2- czytam zdania, 3- pochłaniam strony

B) 1- składam słowa, 2- składam zdania, 3- połykam strony

Poprawna odpowiedź to B.

Oto lista zwycięskich bibliotek:

  • Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szczytna
  • Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Mieście Lubawskim
  • Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie – Filia nr 19
  • Biblioteka Publiczna w Sulęcinie

Biblioteki otrzymają nagrody w postaci książek z najnowszymi tytułami z serii Czytam sobie wraz z zestawem gadżetów od Wydawnictwa Egmont.

Nagrody w konkursie dla bibliotek ufundowało Wydawnictwo Egmont Polska. Gratulujemy! Ze wszystkimi zwycięzcami skontaktujemy się e-mailowo w celu przekazania nagród.

Dziękujemy wszystkim bibliotekarzom, którzy zgłosili swoje biblioteki. Zachęcamy także do skorzystania ze specjalnego scenariusza warsztatów pt. „Jak zostać wielkim człowiekiem?” na podstawie książki „Wielki Karol i mały Lolek” z serii Czytam sobie. KLIKNIJ TUTAJ I POBIERZ SCENARIUSZ (PLIK PDF). Materiały można bezpłatnie pobrać i wykorzystać w bibliotekach 🙂

Zaraź swoich czytelników pasją do czytania. Wykorzystaj książki z serii „Czytam sobie” w swojej bibliotece! Lustro Biblioteki objęło serię swoim patronatem.

Książki z serii „Czytam sobie” to najpopularniejsze tytuły edukacyjne i rozwijające wyobraźnię dzieci. Kluczem do czytelniczego sukcesu każdego dziecka, rozpoczynającego naukę już od najmłodszych lat, będą książki z serii Czytam sobie. Wydawnictwo Egmont przygotowało książki, które zachęcą dzieci w wieku 5–7 lat do czytania oraz wspomogą je w samodzielnej nauce, poczynając od składania liter aż do płynnego czytania. Dzieci mogą rozwijać nowe umiejętności dzięki trzem poziomom zaawansowania (1 – składam słowa, 2 – składam zdania, 3 – połykam strony). Ciekawość pobudzą wciągające i zabawne historie. Wszystko to wraz z barwną szatą graficzną oraz plejadą znanych i lubianych autorów.