spot_img

3D Street Art – książki na ulicach

Stań na krawędzi przepaści literatury, pofruwaj na książkach, dotknij pióra, bądź częścią ilustracji i poczuj się jednym z bohaterów. Wszystko to staje się możliwe dzięki iluzji 3D Street Art. Zobacz spektakularne uliczne dzieła z motywem książki w wykonaniu amerykańskiej artystki Tracy Lee Stum.

Tracy Lee Stum to jedna z najbardziej znanych artystek 3D Street Painting, organizatorka największych festiwali ulicznych i koordynatorka projektów artystycznych. To mistrzyni kredy i farby, która inspiruje oraz zadziwia widzów na całym świecie. Jej oszałamiające trójwymiarowe obrazy powstają od 1998 roku, średnio na wykonanie jednego projektu potrzeba od 1 do 3 dni. Jak sama artystka twierdzi: „Mam pasje do tworzenia obrazów, które zapraszają widza, aby stał się częścią mojej wyobraźni”.

Współczesne uliczne obrazy 3D powstają przez odpowiednie wykorzystanie zasad perspektywy w połączeniu z iluzją optyczną. By uzyskać spektakularny efekt trójwymiaru trzeba także dobrze wyliczyć kąty, by oddać głębie i krawędzie projektu.

Na przepaści z książką… realistyczne obrazy są świetną iluzją, które potrafią oszukać nawet najodważniejsze osoby. Poniżej prezentujemy kilka projektów z motywem literackim znajdujących się na ulicach indyjskich miast, m.in. w Bhuban, Kalkucie i Jaipur.

Zobacz także: 10 fascynujących murali książkowych.

Źródło zdjęć: 1, 2.