8 biblioboxów na warszawskim Ursynowie

Od niedawna na warszawskim Ursynowiem można zwracać wypożyczone książki po godzinach pracy bibliotek i w weekendy. Dzięki realizacji projektu z funduszy pozyskanych z budżetu obywatelskiego, osiem placówek w dzielnicy Ursus oferuje czytelnikom całodobowy zwrot książek.

– Na Ursynowie biblioteki funkcjonują na najwyższym poziomie, świadcząc wysoką jakość usług dla ursynowskich czytelników. W tym roku, dzięki zainstalowanym urządzeniom, biblioteki staną się nie tylko bardziej nowoczesne, ale przede wszystkim bardziej przyjazne dla użytkowników – powiedział Klaudiusz Ostrowski, zastępca burmistrza, który nadzoruje m.in. działania Biblioteki Publicznej im. J.U. Niemcewicza na Ursynowie.

Lokalizacje nowych biblioboxów:

• Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych przy ul. Dembowskiego 12
  • Wypożyczalnia nr 34 przy ul. 6-go Sierpnia 23
  • Wypożyczalnia nr 45 przy ul. ZWM 5
  • Wypożyczalnia nr 109 przy ul. Koński Jar 10
  • Wypożyczalnia nr 112 (plus oddział) przy ul. Nugat 4
  • Wypożyczalnia nr 128 i 7 przy ul. Wasilkowskiego 7
  • Wypożyczalnia nr 135 i 37 przy ul. Kłobuckiej 14
  • Biblioteka dla dzieci nr 9 oraz Ursynoteka Muzeum przy ul. Barwnej 8.

W październiku przed Wypożyczalnią Nr 34 na Zielonym Ursynowie ma zostać zainstalowany również Książkomat do samoobsługowych odbiorów zamówionych wcześniej książek.

Książkomat na Rajskiej

Źródło zdjęć: FB9 biblioboxów na warszawskim Ursynowie/Ursynoteka