spot_img

Program stypendialny dla osób działających w sektorze kultury

Program stypendialny w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w części przeznaczonej dla kultury to stypendium w wynosi 5000 zł brutto. Stypendia przyznawane są na okres 3, 4, 5 albo 6 kolejnych miesięcy. Nabór wniosków ruszy 30 czerwca 2024 roku i potrwa do 15 lipca 2024 roku. 

Program stypendialny (stypendia) – Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju

Celem programu jest wspieranie twórców, artystów, animatorów, edukatorów i naukowców w sektorze kultury i sektorze kreatywnym, którzy chcą znaleźć nowe sposoby prezentacji dóbr kultury na żywo i przez internet.

Stypendia można przeznaczyć na rozwój umiejętności artystycznych i cyfrowych lub ekologicznych, szkolenia zawodowe, spotkania ze specjalistami w dziedzinie sztuki, a także współpracę ze specjalistami z innych sektorów, w tym z sektora nauki, technologii i przedsiębiorstw.

Szczegóły i wskazówki

W serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” znajdziesz informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, warunki aplikacji, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Źródło zdjęć: freepik.com