Przyznane dofinansowania w ramach programu „Infrastruktura domów kultury” 2024

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowania w programie „Infrastruktura domów kultury”. Łącznie ponad 9,5 mln zł na dofinansowanie 78 projektów. Odwołania można składać do 22 marca 2024 roku. Na liście z wynikami naboru dostrzec można kilka bibliotek działających w strukturach domów kultury.

Infrastruktura domów kultury

Celem programu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.

Przyznane dofinansowania

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Centrum Kulturalno‐Biblioteczne Gminy Bolków – Zwiększenie możliwości animacji kulturowej i edukacji przez wyposażenie sali widowiskowej CKB – 84 000,00 zł
  • Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie – Kino jak z bajki w Gniewie – 63 000,00 zł
  • Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu – Pracownia ceramiczna w Kwilczu – 20 000,00 zł

Jeżeli Twoja biblioteka znajduje się w strukturach innej instytucji kultury, a nie ma jej na liście powyżej, sprawdź szczegółowe wyniki.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura.