Granty na projekty związane z patronami roku 2024. Można zdobyć nawet 30 tys. złotych!

Biblioteki mogą wziąć udział w konkursie grantowym „Patroni Roku”. W edycji 2024 roku do zdobycia czeka nawet 30 000 złotych na projekty związane z patronami roku takie jak wydarzenia plenerowe, wystawy, konferencje i inne. Wnioski można składać do 3 kwietnia. 10% wkład własny jest wymagany tylko przy złożeniu wniosku na kwotę równą lub przekraczającą 20 000 złotych.

Patroni Roku

Celem konkursu jest upamiętnienie patronów roku, w uznaniu za ich zasług i szczególnego znaczenia dla Ojczyzny, przez finansowe wsparcie ściśle z nimi związanych innowacyjnych i kreatywnych projektów, uwzględniających przede wszystkim wartości edukacyjne i kulturowe.

Wskazówki dla bibliotekarzy

W serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” znajdziesz przykłady zrealizowanych projektów, informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Źródło zdjęć: freepik.com