Patriotyzm Jutra 2024 – nabór wniosków do programu

Rozpoczęła się kolejna edycja programu „Patriotyzm Jutra”. Program ma na celu pomoc w realizacji projektów związanych z szeroko pojętą edukacją historyczną, popularyzacją ważnych wydarzeń dziejowych, czy tworzeniem innowacyjnych narzędzi dydaktycznych. Nabór wniosków trwa do 22 lutego 2024 roku.

Patriotyzm Jutra

To program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski. Wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Jego celem jest pomoc w ukazaniu historii w sposób ciekawy, nowatorski, angażujący i niebanalny.

W tegorocznej edycji budżet programu wynosi 3,8 mln zł. W ramach programu przyznane zostaną dotacje w wysokości od 5 do 70 tys. zł.

Wskazówki dla bibliotekarzy

W serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” znajdziesz przykłady zrealizowanych projektów, informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Źródło zdjęć: freepik.com