Poluj na książki! – najlepsze promocje tylko w bibliotece

Zwyczaj Black Friday jest komercyjny, jednak w Polsce to chwyt marketingowy i robienie z klienta człowieka, o którym mowa w spocie reklamowym jednej z sieci supermarketów. Black Friday, Black Week, Black Month i kilkanaście innych promocji. Ale nikt nie pobije promocji w bibliotekach na książki ze 100% rabatem przez cały rok!

Zaproponuj swoim czytelnikom książki przecenione na 100%, książki z czarnymi okładkami, specjalne zestawy, regały z książkami-niespodziankami, bookcrossing, zwiększ limit wypożyczeń.

Kilka pomysłów na hasła

• Biblioteka. Tu książki wypożyczysz za darmo/ze 100% rabatem/Black Books –100% na wszystko!
  • Nie kupuj! Wypożycz za darmo w bibliotece
  • Książki z czarną okładką / Black Books
  • Książki z czarnym charakterem
  • Książki dla łowców promocji
  • Wypożycz jedną, drugą dostaniesz gratis!
  • Przyjdź do biblioteki w Black Friday i wypożycz więcej książek
  • Zwiększamy limity wypożyczeń na hasło BLACK
  • Przyprowadź przyjaciela, a zwiększymy Ci limit wypożyczeń
  • Przy wypożyczeniu grubej książki, dodajemy cieńszą gratis
  • Wypożycz pierwszy tom, drugi otrzymasz w komplecie
  • Książka i film na początek weekendu
  • Gorące nowości czekają na naszych półkach!
  • Promocja książkowa. Tylko dziś 1+1 gratis
  • Literackie szaleństwo! Książki ze 100% rabatem
  • Wybierz swoją promocję na książkę w ciemno / Książki obłożone w czarny papier z kodem kreskowym
  • Zrób sobie prezent! Idź do biblioteki
  • Okazja! Wypożycz książkę z biblioteki i odbierz kod na e-booka
  • Książki za darmo / Bookcrossing w Black Friday
  • Oddaj przetrzymaną książkę i nie płać kary. Nowe tytuły już czekają! / Amnestia dla zapominalskich / Darmowe zwroty
  • W zestawie raźniej! Wypożycz: książka + audiobook + gra planszowa + film
  • Do każdej wypożyczonej książki otrzymasz zakładkę
  • Zniżka 100% na cały księgozbiór. Wyjdź z pełną torbą książek!
  • Zamów książki z katalogu i nie płać!
  • Otwieramy dłużej wypożyczalnię w Black Week. Czekamy na Ciebie ze specjalną ofertą
  • Mamy darmowe kody na e-booki/audiobooki
  • U nas nie zapłacisz za e-booka!

Galeria inspiracji z poprzednich lat

Oddaj bez kary

Każda biblioteka ma zapominalskich użytkowników. By przyciągnąć tych, którzy zalegają z terminowym zwrotem wypożyczonych zbiorów i dać im nową szansę na korzystanie z biblioteki ogłoś akcję „Oddaj bez kary. Jednorazowe zwolnienie z kar to same plusy. Biblioteka odzyska zbiory, podniesie statystyki odwiedzalności, odzyska użytkownika i ociepli swój wizerunek. Wykorzystaj do tego popularność Black Friday, Tydzień Zakazanych Książek, zbliżające się Mikołajki lub inne wydarzenia. Akcję „Oddaj bez kary” można wprowadzić też na stałe, szczególnie w czasach inflacji.

Czytaj za darmo!

Zachęcam, by podczas Black Week polecać również czytanie on-line. Zobacz bezpłatne źródła.

Źródło zdjęć: freepik.com/BMM; mat.pras. wskazanych bibliotek