235 książek wróciło do kieleckiej biblioteki

W ramach akcji „Oddaj bez kary!” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach aż 96 osób zwróciło 235 zaległych książek. Akcja była prowadzona po raz pierwszy podczas Black Friday i była nagłośniona przez media.

– Akcja „Oddaj bez kary!” poskutkowała… i fajnie. Bibliotekarze liczyli wprawdzie, że zbudują drugą piramidę Cheopsa, ale i tak cieszą się z rezultatu. Niektórzy odwiedzili biblioteki po kilkunastu latach przerwy, oddając np. książki z nieistniejącej już filii. Miło było się spotkać. Ci, którzy skorzystali z akcji, mogą już spać spokojnie i rozpocząć nowy rozdział – mówi Agata Zając z z działu gromadzenia, opraowania i udostępniania zbiorów.

W MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach jest obecnie ponad 1400 osób, które przetrzymują ponad 4000 książek. Zachęcam też do wysłuchania opinii czytelników o akcji.

Akcję możne zorganizować każda biblioteka!

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Kielce