spot_img

200 tys. zł na prowadzenie działań animujących czytelnictwo i szkolenia dla bibliotekarzy

Jak zdobyć taką sumę? Szansą jest program „Partnerstwo dla książki”. Kwota dofinansowania, o którą można się ubiegać w ramach jednego wniosku to 50 tys. złotych. Łącznie można złożyć aż cztery wnioski i zdobyć nawet 200 tys. złotych.

W ubiegłym roku ponad 62 tys. zł zdobyła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie na realizację trzech projektów: Biblioteczna Akademia Rozmaitości, Stacja Biblioteka w dobrym klimacie oraz Stacja Biblioteka – sceną otwartą na teatr. Wiele bibliotek – zarówno te duże, jak i mniejsze – otrzymało pieniądze na dwa projekty.

Pamiętaj, że warto składać maksymalną liczbę wniosków. W trybie odwoławczym (jeśli odwołanie Ci przysługuje) jest duża szansa na zakwalifikowanie się Twojego wniosku.

Zobacz listę bibliotek z przyznanymi dofinansowaniami w ramach programu „Partnerstwo dla książki” oraz listę odwołań z poprzedniego naboru.

Szczegóły i wskazówki przydatne do złożenia wniosku w aktualnym naborze do 30 listopada 2023 roku można znaleźć TUTAJ. Ponadto Instytut Książki organizuje spotkanie online dotyczące składania wnioski, które odbędzie się 8 listopada 2023 o godz. 10. Zgłoszenia w formie wiadomości e-mail należy przesyłać na na adres: a.tusiewicz@instytutksiazki.pl do 7 listopada 2023.

Przeczytaj też darmowy poradnik dla bibliotekarzy „Jak napisać dobry wniosek?”.

Źródło zdjęć: freepik.com