spot_img

Bibliotekarze poszukiwani w Warszawie

W woj. mazowieckim oferty pracy zdominowała Warszawa. Poszukiwani są bibliotekarze, instruktorzy, kierownicy bibliotek i nie tylko. Poniżej krótkie zestawienie. 

Biblioteki publiczne w Warszawie 

Kończy się ważność dwóch ofert dla bibliotekarzy w bibliotekach publicznych m.st. Warszawy: Białołęka można aplikować do 12 października, a w dzielnicy Bielany można aplikować tylko do 13 października.  

Bibliotekarze mogą zgłaszać swoją kandydaturę do pracy w Bibliotece Publicznej im. J. U. Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Oferta obejmuje stanowiska od młodszego bibliotekarza do kustosza. 

Pracę w charakterze pomoc bibliotekarza można rozpocząć w Bibliotece Publicznej im. J. U. Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.  

Biblioteki w Dzielnicy Praga-Południe oraz Wilanów potrzebują w swoich szeregach księgowych. Ponadto Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy zatrudni starszego bibliotekarza. 

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego aktualnie zatrudni dwie osoby na stanowiskach: Instruktora w Dziale Wojewódzkiej Sieci Bibliotek oraz Magazyniera w Dziale Zasadniczym Druków Zwartych. 

Stanowiska kierownicze i inne propozycje 

W propozycjach pracy znalazły się dwie oferty na stanowiskach kierowniczych. Pierwsza to kierownik Zakładu Udostępniania Zbiorów w Bibliotece Narodowej. Wymagane jest wykształcenie wyższe, przynajmniej stopień doktora. W ofercie wyszczególniono wynagrodzenie podstawowe w wysokości 6400 zł brutto i dodatek funkcyjny 50%. Druga to kierownik biblioteki w Filii Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, gdzie zakres obowiązków i wymagania są standardowe. 

Jest też prawie 15 ofert dla nauczycieli bibliotekarzy, ale pracodawcy nie podają zbyt wielu szczegółów i warunków zatrudnienia. Wśród propozycji jest wakat dla bibliotekarza w Akademii Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie oraz trzy wolne stanowiska w Głównej Bibliotece Lekarskiej im. Stanisława Konopki w Warszawie (bibliotekarz, specjalista ds. sekretariatu i specjalista ds. administracyjnych). Z kolei Biblioteka Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa zatrudni starszy bibliotekarza z minimum 2-letnim doświadczeniem. 

Szczegóły są dostępne w serwisie OFERTY PRACY DLA BIBLIOTEKARZY

Źródło zdjęć: freepik.com