spot_img

Zostań dyrektorem lub kierownikiem biblioteki

Aktualnie trwają konkursy na dyrektorów w dwóch wojewódzkich bibliotekach publicznych oraz stanowiska kierownicze. Poniżej szczegóły ofert.

Tylko do jutra włącznie można składać dokumenty w konkursie na stanowisko dyrektora Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Wymagane są m.in.: minimum stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk humanistycznych (preferowany w jednej z dziedzin związanych z działalnością statutową instytucji), co najmniej 3-letni udokumentowany staż pracy na stanowisku kierowniczym oraz program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju biblioteki.

Z kolei do końca sierpnia trwa konkurs na dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Od kandydatów oczekiwane są wymagania takie jak: wykształcenie wyższe magisterskie, 2 lata stażu pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury lub administracji rządowej lub samorządowej albo 2 lata doświadczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej w sektorze kultury, autorski programu działania instytucji.

W ofertach pracy pojawiło się też stanowisko kierownika Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Zgłoszenia trwają do 14 sierpnia. W ofercie zaznaczono wynagrodzenie podstawowe w przedziale od 4400 zł do 4600 zł brutto. Wśród wymagań znalazły się: wykształcenie wyższe humanistyczne, doświadczenie pracy w zawodzie bibliotekarza min. 2 lata, doświadczenie w kierowaniu zespołem czy motywacja do realizacji działań na rzecz rozwoju czytelnictwa w partnerstwie z lokalnymi podmiotami, takimi jak przedszkola, szkoły, rada osiedla czy klub seniora.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Floriana Ceynowy w Rumi poszukuje na zastępstwo kierownika Działu Promocji. Od kandydata wymagane są m.in.: 3-letni staż pracy na podobnym stanowisku, wyższe wykształcenie, kreatywność, znajomość zasad związanych z tworzeniem i wdrażaniem strategii marketingowej. Oferta jest ważna do 11 sierpnia.

Szczegóły tych i innych ofert znajdziesz TUTAJ.

Źródło zdjęć: freepik.com