Skrzydła dla Mamy – zgłoś bibliotekę do programu i zgarnij nawet 20 tys. zł

Biblioteki mogą ubiegać się o granty w wysokości nawet 20 tys. złotych (bez wkładu własnego) na projekty wspierające kobiety z mniejszych miejscowości. Wnioski można składać do 22 sierpnia 2023 roku.

Skrzydła dla Mamy

Celem programu jest wsparcie i aktywizacja kobiet z mniejszych miejscowości, przebywających na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich lub wychowawczych, a także niepracujących, sprawujących opiekę nad dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi oraz dziećmi z niepełnosprawnością.

Dofinansowanie

W IV edycji programu w 2023 roku budżet wynosi 600 000 zł. Przyznanych zostanie 30 grantów nawet do 20 000 zł. Operator programu zwiększył maksymalną kwotę grantu z 15 000 do 20 000 złotych w porównaniu do poprzedniej edycji.

Warunki

• złożenie wniosku do 22 sierpnia 2023 roku
  • wkład własny: brak
  • można złożyć tylko 1 wniosek
  • zgłoszenie wniosku on-line

Szczegóły, regulamin, przykładowy wniosek i porady dostępne są w serwisie DOFINANSOWANIA DLA BIBLIOTEK.

Źródło zdjęć: freepik.com – prostooleh