Rozpoczął się II nabór do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Biblioteki też mogą skorzystać!

Dziś rozpoczął się drugi nabór do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W jego ramach można otrzymać od 150 tys. zł do 3,5 mln na przykład na modernizację zabytkowych budynków, także bibliotek. Wnioski można składać do 16 sierpnia 2023 roku.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków

Program ma na celu poprawienie stanu, odbudowę i remonty obiektów zabytkowych przyczyniając się tym samym do poprawy ich stanu i ochrony przed degradacją i niszczeniem.

Informacje na temat tego, jak składać wnioski, kto jest uprawniony, wzory dokumentów i przydatne wskazówki znajdziesz w serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” w zakładace poświęconej programom rządowym.

Wyniki pierwszego naboru

Wśród laureatów pierwszego naboru znalazły się biblioteki, których siedziby mieszczą się w zabytkowych budynkach. Tutaj znajdziesz listę bibliotek, które otrzymały dofinansowania.

Źródło zdjęć: freepik.com – andreas