Narodowe Czytanie 2023. Zgłoś swoją bibliotekę!

Narodowe Czytanie odbędzie się w sobotę 9 września 2023 roku. Lekturą tej edycji będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Od dziś można zgłaszać udział w akcji.

– „Nad Niemnem”, które jest nie tylko pokazaniem polskiej duszy, „Nad Niemnem”, które jest nie tylko niezwykłym opisem polskiej przyrody, polskiego życia tamtych czasów popowstaniowych, po powstaniu styczniowym, ale jest także już w jakimś sensie polemiką właśnie z tym romantycznym duchem. Polemiką, na ile ten duch, kształtując nasze dzieje, służy, a na ile przeszkadza; na ile jest właściwą drogą, a na ile jednak powinien się twardo zetknąć z większą racjonalnością – mówił Prezydent RP.

Zgłoś swoją bibliotekę

Za pomocą elektronicznego formularza prześlij propozycję wydarzenia. Należy podać m.in. informacje szczegółowe, planowany przebieg akcji (program, uczestnicy), dane organizatora.

• Grafikę z tego artykułu można pobierać i udostępniać na potrzeby akcji.
  • Poprzednia edycja – finał akcji i relacje z bibliotek.

Darmowy audiobook

Rękopis