spot_img

Dostępność architektoniczna – standardy a rzeczywistość. Spotkania online „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”

Instytut Książki zaprasza na spotkanie online poświęcone dostępności architektonicznej – jednemu z ważnych standardów związanych z założeniami „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”.

W zaplanowanym przez IK cyklu spotkań ze specjalistami i ekspertami w pierwszej kolejności zapraszamy na spotkanie z Panem Wojciechem Rodziakiem. Będzie ono poświęcone zagadnieniom związanym z dostępnością architektoniczną obiektów objętych dofinansowaniami w ramach NPRCz 2.0, PR 2, K.I. 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”. W trakcie prelekcji Dostępność architektoniczna – standardy a rzeczywistość omówione zostaną wyzwania i trudności związane z zapewnieniem dostępności, a także pokazane dobre praktyki czy przykłady dotyczące nieprawidłowych rozwiązań.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przede wszystkim beneficjentów „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”, także tych, którzy zakończyli zadania i znajdują się w okresie trwałości projektu (utrzymanie standardów dotyczy również tego czasu). W zależności od dostępności miejsc w spotkaniu udział mogą wziąć także przedstawiciele bibliotek publicznych zainteresowani udziałem w „Infrastrukturze bibliotek 2021-2025”.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom, w dwóch terminach. Zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu proszę przesłać na adres: e.gasior@instytutksiazki.pl – w wiadomości proszę przekazać, jaki termin spotkania Państwa interesuje:

  • 27 czerwca br. (wtorek), godz. 14.00
  • 11 lipca br. (wtorek), godz. 14.00.

Spotkanie potrwa do 2 godzin. Treść każdego ze spotkań będzie tożsama.

Więcej o programie

Źródło zdjęć: freepik.com