4 programy dofinansowań Fundacji Grupy PERN, w których udział mogą zgłosić biblioteki

Fundacja Grupy PERN uruchomiła kilka programów dofinansowań. Cztery z nich są przeznaczone dla bibliotek. Można pozyskać pieniądze na działania upowszechniające czytelnictwo, zakup nowości wydawniczych, audiobooków, e-booków, komputerów, promowanie polskiej kultury, propagowanie polskiej tradycji czy wydarzeń historycznych w środowisku lokalnym.

Na biblioteki czeka od 2000 zł do 5000 zł. Wnioski można składać do końca czerwca.

Szczegóły i wskazówki dla każdego z programów znajdziesz poniżej.

Książka paliwem dla wyobraźni

Celem programu jest wsparcie upowszechniania czytelnictwa, wzmocnienie roli biblioteki publicznej jako ośrodka stanowiącego centrum dostępu do kultury i wiedzy, integrującego społeczność, oferującego nie tylko najnowsze pozycje książkowe, ale również dostęp do Internetu, komputerów, audiobooków i e-booków.

Paliwo dla kultury

Celem programu jest wsparcie promowania polskiej kultury w środowisku lokalnym.

Tradycja naszą siłą

Celem programu jest wsparcie realizacji inicjatyw, projektów i działań, które wzmocnią propagowanie polskiej tradycji lokalnej oraz regionalnej.

Lokalny patriota

Celem programu jest wsparcie promowania wydarzeń historycznych w lokalnych środowiskach.

Źródło zdjęć: freepik.com – pvproductions