spot_img

Nowy rozdział dąbrowskiej filii bibliotecznej w dzielnicy Łosień

Zakończył się remont dąbrowskiej filii bibliotecznej, znajdującej się przy ul. Pocztowej 3. Dzielnica Łosień zyskała tym samym zmodernizowaną przestrzeń, która bez kompleksów wchodzi w XXI wiek. Uroczyste otwarcie placówki z udziałem Prezydenta Dąbrowy Górniczej – Marcina Bazylaka, odbyło się 24 marca. Relację przesłała  Monika Bokri, specjalista ds. promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Kościuszki w Dąbrowie Górniczej.

– Celem zmiany w przestrzeni Filii nr 13 było stworzenie jasnego, przestronnego wnętrza, którego aranżacja nawiązuje do nazwy i historii dzielnicy Łosień. Zależało nam na stworzeniu miejsca, w którym czytelnik będzie czuł się swobodnie. Dzięki wykorzystaniu przestrzeni przed wypożyczalnią udało się uzyskać dodatkowe miejsce, w którym osoby odwiedzające filię będą mogły w spokoju przejrzeć bieżące tytuły prasy – mówi Marta Hossin, plastyk MBP odpowiedzialny za aranżację przestrzeni.

Wymienione zostały regały na książki, filię wyposażono w nowe meble: fotele dla czytelników, mebelki dziecięce, nowy komputer, ladę biblioteczną, regał na prasę, czy namiot tipi dla najmłodszych. Co w kontekście miejsca wydaje się najważniejsze: wzbogacono także księgozbiór filii m.in. o książki przyrodnicze, z zakresu zdrowia, psychologii i dietetyki.

Elementy dekoracyjne i kolorystyka wnętrza nawiązują do nazwy dzielnicy, czytelnik będzie mógł choć na chwilę przenieść się niemal w sam środek Puszczy Łosieńskiej, gdzie obok przyrody główne miejsce odgrywa przede wszystkim literatura.

Źródło zdjęć: mat.pras.