Ważna kultura. Ważna biblioteka – kolejny protest legnickich bibliotekarzy

Kolejni bibliotekarze nie zgadzają się ze swoimi płacami. Bibliotekarze z Legnickiej Biblioteki Publicznej żądają minimum 5% podwyżek. Zgodnie z informacją z lokalnego serwisu podano, że „zastępca prezydenta Legnicy wyraził chęć jak najszybszego zażegnania kryzysu i zaprosił bibliotekarki do rozmów”. Sprawa była aktualna przed pandemią.

– Od blisko trzech lat piszemy do pana prezydenta pisma z prośbą o podwyżki. Niestety, nie jest to uwzględniane, jeśli jest, to w bardzo malutkiej kwocie. Także w tym roku wystosowałyśmy pismo z prośbą o zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy co najmniej o 5 procent, ponieważ jest 5 grup zaszeregowania pracowników merytorycznych. Od 1 do 4 są to płace na poziomie płacy minimalnej, starszy kustosz ma 7-8 procent płacę wyższą od minimalnej. Najwyższa płaca pracownika merytorycznego wynosi 3672 zł – mówiła Mariola Kawecka, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Kultury przy Legnickiej Bibliotece Publicznej.

Więcej: fakty.lca.pl

Źródło zdjęć: freepik.com