spot_img

Niezadowolenie i frustracja – o sprawie podwyżek dla bibliotekarzy w Legnicy

Legnickie instytucje walczą o podwyżki płac. Wśród nich znalazła się Legnicka Biblioteka Publiczna. O sprawie informują na bieżąco lokalne media.

Pracownicy Legnickiej Biblioteki Publicznej nie rezygnują z walki o polepszenie swojego bytu. – Jeśli nie nastąpi poprawa naszych wynagrodzeń, nie poprzestaniemy na pisaniu pism – piszą w kolejnym liście skierowanym do prezydenta Tadeusza Krzakowskiego – podaje serwis tulegnica.pl. Podobnie sprawę opisuje redakcja serwisu fakty.lca.pl.


W opublikowanym liście można przeczytać, że:

Z danych wynika, że w 2022 r. na 60 pracowników, 44 osoby będą zarabiały najniższą krajową. Uważamy, że spłaszczenie wynagrodzeń, także przez częściowe włączenie dodatków funkcyjnych w 2019 r. do pensji zasadniczej, jest niesprawiedliwe i wywołuje wśród pracowników wiele niezadowolenia i frustracji spowodowanych brakiem motywacji do dalszej pracy.

Radni obradowali nad budżetem na rok 2022 w czwartek 28 grudnia 2021 roku. Wniosek o podwyżki pracowników opieki społecznej i bibliotekarzy został odrzucony, ale jak podaje serwis 24legnica.pl: Prezydent Tadeusz Krzakowski zapewnia, że w pierwszym kwartale przedstawi projekt uchwały, która zwiększy zarobki w całej legnickiej budżetówce.


Źródło zdjęć: freepik.com