spot_img

Trwają zgłoszenia bibliotek do projektu „Mała książka – wielki człowiek”

Instytut Książki rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń bibliotek publicznych do udziału w kolejnej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, która wystartuje jesienią tego roku. Termin zgłoszenia upływa 18 maja 2023 roku. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Mała książka – wielki człowiek

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców i ma na celu upowszechnianie dostępu do bezpłatnych, pięknie wydanych i mądrych książek oraz zachęcanie do wspólnego czytania i regularnego odwiedzania biblioteki przez całe rodziny.

Korzyści z udziału w projekcie:

  • Wzrost liczby czytelników w wieku przedszkolnym, którzy po rozpoczęciu przygody z książką wyrabiają nawyk korzystania z Biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, w którym czują się swobodnie i bezpiecznie.
  • Zwiększenie liczby czytelników – nie tylko dzieci biorących udział w projekcie, ale także ich rodziców i opiekunów, którzy nierzadko odwiedzają Bibliotekę po raz pierwszy od wielu lat.
  • Dzięki rozdawaniu Wyprawek Czytelniczych, a następnie uroczystemu wręczaniu dyplomów Małym Czytelnikom Bibliotekarze nawiążą bliższe relacje z czytelnikami i będą mogli razem z nimi świętować kolejne czytelnicze sukcesy.

Wyprawka czytelnicza to:

  • „Krasnal w Krzywej Czapce” – autorska książka stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską.
  • „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.
  • Karta Małego Czytelnika – imienna karta, na której przedszkolak zbiera naklejki za wizyty w bibliotece.

Zgłoszenia

Wszystkie biblioteki publiczne zainteresowane wzięciem udziału w projekcie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny TUTAJ.

UWAGA: przez formularz do projektu zgłaszają się tylko biblioteki, które NIE uczestniczyły w edycji 2022/23! Biblioteki, które już są w projekcie, nie muszą się zgłaszać ponownie – przedłużenie udziału w projekcie nastąpi na podstawie złożonego raportu.

Regulamin akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Źródło zdjęć: BMM