3 programy bez wkładu własnego. Gdzie biblioteki mogą złożyć wniosek?

Aktualnie trwają nabory wniosków do trzech programów grantowych. Biorąc udział we wszystkich trzech propozycjach można zdobyć nawet 55 tys. zł na różne projekty. Organizatorzy nie wymagają wniesienie wkładu własnego.

Fundusz Naturalnej Energii

Celem programu jest wsparcie m.in. samorządów, placówek oświatowych oraz organizacji pozarządowych w realizacji autorskich pomysłów na podtrzymanie lub ratowanie środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu.

• Kwota grantu: 15 tys. zł.
  • Wkład własny: nie
  • Zadania: projekty na rzecz środowiska naturalnego, ochrony przyrody i edukacji ekologicznej, a także na autorskie pomysły na działania środowiskowe angażujące lokalne społeczności
  • Termin na złożenie wniosku: 31 października 2023 roku

Na dobry początek

Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z ograniczonym dostępem do nowoczesnych form edukacji.

• Kwota grantu: do 20 tys. zł
  • Wkład własny: nie
  • Zadania: przygotowanie i prowadzenie zajęć i warsztatów dla dzieci w wieku 2-9 lat, akup pomocy dydaktycznych, zakup sprzętu/wyposażenia związanego z realizacją projektu, doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli/edukatorów w ramach tematyki realizowanego projektu
  • Termin na złożenie wniosku: 31 maja 2023 rok

Wzmocnij Swoje Otoczenie

Celem programu jest wsparcie rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej z myślą o mieszkańcach gmin i powiatów.

• Kwota grantu: 20 tys. zł
  • Wkład własny: nie
  • Zadania: różnorodne w kategoriach aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i ochrona zwierząt
  • Termin na złożenie wniosku: 30 kwietnia 2023 roku