Przyznane dofinansowania w ramach programu „Infrastruktura kultury” 2023

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowania w programie „Infrastruktura kultury”. To ponad 33,5 mln zł na 149 projektów. Na liście znalazły się też biblioteki. Odwołania można składać odwołania do 25 marca 2023 roku.

Infrastruktura kultury

Celem programu jest zatem stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej, poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury, a także innych podmiotów działających w tym obszarze.

Przyznane dofinansowania

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida – PORT KSIĄŻKI – opracowanie dokumentacji technicznej dla obiektu Biblioteki Elbląskiej – 252 000,00 zł
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach – Nowe perspektywy 2.0 – technologia równych szans – 25 000,00 zł

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura.