Nowe biblioteki – ostatnie remonty i projekty

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Niechcicach

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Niechcicach została otwarta nowo wyremontowana biblioteka szkolna. Dzięki środkom z Rady Rodziców, 1% podatków przekazywanych przez mieszkańców oraz wsparciu Gminy Rozprza, szkoła mogła wyremontować i umeblować bibliotekę.

Więcej: Nowo wyremontowana biblioteka w SP w Niechcicach uroczyście otwarta, strona www biblioteki, fot. Gmina Rozprza

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

Zakończono remont elewacji gmachu biblioteki. Zakres prac obejmował wymianę drzwi i schodów budynku, a także ogrodzenia. Zdjęcia zabytkowego budynku dostępne są tutaj. Koszt remontu wyniósł ok. 480 tys. złotych.

Więcej: Zakończył się remont elewacji gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Zobaczcie, jak teraz wygląda zabytkowy gmach, strona www biblioteki

Lwówecka Biblioteka Publiczna

Blisko 200 tysięcy złotych wydała już gmina na koncepcję i projekt biblioteki przy stadionie, ale teraz burmistrz ma inny pomysł. Zaciągnie ponad 4,3 mln zł kredytu. A to dopiero początek – informuje lokalna prasa. Więcej w poniższym źródle.

Więcej: Biblioteka będzie w budynku po Neonecie, strona www biblioteki

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega

14 lutego oficjalnie zaprezentowano po remoncie bibliotekę dzikowską w Zamku Tarnowskich, w siedzibie Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu. Liczące 200 lat wnętrza pierwszy raz poddano pracom renowacyjno-konserwatorskim. Renowacja biblioteki dzikowskiej trwała dwa lata i kosztowała ok. 200 tysięcy złotych. Więcej o zmianach tutaj.

Więcej: Biblioteka dzikowska po remoncie znów zachwyca, strona www muzeum, fot. Urząd Miasta Tarnobrzeg