spot_img

Nowe biblioteki – w Łodzi znów uruchomiono kolejne filie

Dziś o najnowocześniejszej bibliotece w Łodzi, pilotażowej filii w centrum handlowym, a także o przebudowie głównej siedziby Biblioteki Miejskiej.

MeMo

Mediateka MEMO to zupełnie nowa jakość na łódzkiej mapie instytucji kultury. To miejsce, które łączy tradycyjne zbiory biblioteczne z dostępem do nowoczesnych technologii. To przestrzeń, w której każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie – tak nową placówkę opisują bibliotekarze.

W środku czekają na czytelników: profesjonalnie wyposażone studia nagrań dźwięku i montażu, przestrzeń gamingowa i Lego, mnóstwo komiksów, winyli, instrumenty muzyczne, scena koncertowa, klub filmowy oraz bogata oferta warsztatowa.

Port Łódź

W pilotażowym programie łódzkiej Biblioteki Miejskiej działalność rozpoczął punkt biblioteczny w Centrum Handlowym Port Łódź. Biblioteka będzie funkcjonowała każdy czwartek, piątek i sobotę w godzinach od 12.00-19.00.

Przygotowaliśmy dla Was miejsce, w którym nie tylko będzie można wypożyczać książki, ale również wybierać pośród pełnej gamy zajęć i warsztatów dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! – piszą bibliotekarze na swojej stronie www.

Siedziba główna

Aż pół miliona złotych pozyskano na przebudowę i modernizację głównej siedziby biblioteki. Etap drugi zakłada prace na pierwszym piętrze kamienicy. Mają tu powstać przestrzenie biblioteczne, sala konferencyjna i warsztatowa, mobilna ścianka do spotkań autorskich, strefa co-workingowa. Prace mają zakończyć się w maju 2023 roku.

„Główna siedziba Biblioteki Miejskiej w Łodzi – przebudowa i modernizacja (etap 2)” to kontynuacja projektu, który w naborze na 2020 r. otrzymał dofinansowanie – w listopadzie 2021 r. uruchomiono na parterze filię biblioteczną, pn. Biblioteka Wolność – czytam w zapowiedzi.

Źródło zdjęć: Biblioteka Miejska w Łodzi