spot_img

Nowe biblioteki – budowy i modernizacje

Zobacz, jakie zmiany czekają biblioteki w trzech miejscowościach. Przypominam także o liftingu dwóch filii MiPBP w Wodzisławiu Śląskim.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim

Biblioteka odnowiła i wyremontowała dwie filie. Więcej o zmianach i ofercie bibliotek można przeczytać tutaj.

Więcej: strona www biblioteki, fot. MiPBP

Biblioteka Publiczna Gminy Tuchomie

W ramach prac planowana jest kompleksowa przebudowa budynku oraz zagospodarowanie terenu byłej świetlicy. Planowany jest również zakup nowoczesnego wyposażenia. Docelowo obiekt ma mieć aż 340 mkw powierzchni użytkowej. Jego celem jest zaspokojenie potrzeb uczniów, studentów, dorosłych w zakresie dostępu do różnych zasobów czytelniczych i oferty kulturalnej – podsumowuje dla serwisu ibytow.pl wójt Jerzy Lewi Kiedrowski. Koszt inwestycji to 3 mln zł, z czego ponad 2,2 mln złotych to dofinansowanie z NPRCz 2.0.

Więcej: Remont biblioteki w Tuchomiu. Gmina szuka nowego dyrektora!

Gminna Biblioteka Publiczna w Stromcu

Za ponad 6 mln złotych zostanie wybudowana siedziba centrum kultury, w którym znajdzie się też biblioteka, która teraz ma za mało miejsca.

Więcej: Rusza budowa domu kultury w Stromcu. Przeniesie się tam też gminna biblioteka, powstaną szatnie dla piłkarzy, strona www biblioteki

Centrum Kultury i Biblioteka w Nowej Sarzynie

Konstrukcja budynku jest w dobrym stanie, ale obiekt wymaga już generalnego remontu. Część ścian działowych zostanie wyburzona, pojawią się nowe pomieszczenia i tym samym zmieni się nieco ich układ. Wszystkie wnętrza zostaną poddane remontowi. Zmodernizowane zostaną wreszcie wszystkie instalacje. Koszt przebudowy i modernizacji wyniesie milion złotych.

Więcej: Firma Re-Mat przebuduje bibliotekę w Łętowni, strona www biblioteki