Nowe biblioteki – Włocławek, Rybnik, Starachowice, Ożarów

Dziś o zmianach w czterech bibliotekach. Nowej we Włocławku, remontach w Rybniku i Starachowicach oraz rozbudowie w Ożarowie.

Miejska Biblioteka Publiczna we Włocławku

– Budynek posiada powierzchnię 2300 mkw. Mieści się w nim dwukondygnacyjna Wypożyczalnia książek dla dorosłych z podziałem na część beletrystyczną oraz popularnonaukową, Czytelnia z księgozbiorem regionalnym i dostępem do licznych tytułów prasowych oraz przestronna Sala Kameralna ze sceną muzyczną – relacjonuje Martyna Dębczyńska z Działu Promocji.

Więcej o zmianach w tym artykule.

Więcej: strona www biblioteki, fot. MBP Włocławek

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku

Problem między innymi cieknącego dachu, zalewającego wypożyczalnię książek dla dzieci i czytelnię ma rozwiązać remont elewacji Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku. Ten dodatkowo ma także poprawić estetykę budynku i sprawić, że będzie on bardziej eko – informuje Dziennik Zachodni.

Więcej: Rybnicka biblioteka zmieni oblicze. Budynek książnicy przejdzie remont i zyska nową elewację. Będzie przyjemniej dla oka i bardziej eko, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach

W związku z planowanym remontem wewnątrz budynku starachowickiego Parku Kultury, filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im Adolfa Dygasińskiego zmieniła lokalizację. Od 16 sierpnia starachowiczanie mogą wypożyczyć swoje ulubione tytuły pod nowym adresem – ul. Mickiewicza 1a w budynku Agencji Rozwoju Regionalnego w Starachowicach – podaje Urząd Miasta.

Więcej: Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej zmieniła lokalizację, strona www biblioteki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ożarowie

Jak podaje Urząd Miejski: Gmina przygotowuje się do rozbudowy budynku biblioteki przy ulicy Spacerowej. Nowa inwestycja powstanie na dwóch poziomach, po 200 metrów kwadratowych każdy. Szacunkowy koszt wyniesie 3 mln zł, w tym około 200-300 tys. zł koszt wyposażenia.

– Do końca roku planujemy rozpocząć budowę – mówi zastępca burmistrza Paweł Rędziak. – Mamy uzgodnioną ostateczną wersję koncepcji projektu, układ pomieszczeń. Do końca roku powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę, potem będziemy mogli ogłaszać przetarg.

Więcej: Budynek biblioteki będzie rozbudowany, strona www biblioteki