Akcja „Biblioteka na Plaży”!

Na gdańskich plażach znów pojawiły się sezonowe biblioteczki. Każdy, kto odpoczywa nad Bałtykiem może też przeczytać wybraną książkę. Akcja opiera się na idei bookcrossingu.

Jak podaje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku:

To coroczne wydarzenie, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa i umożliwienie spędzenia miłych chwil z lekturą. WiMPB w Gdańsku organizuje akcję wraz z Gdańskim Ośrodkiem Sportu. Od 1 lipca na popularnych miejskich plażach na wszystkich spragnionych lektury czekać będą plenerowe biblioteczki, a proponowany w nich księgozbiór będzie odpowiadał na potrzeby czytelników i czytelniczek w każdym wieku. W tym roku w ramach akcji „Biblioteka na Plaży” Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przekazała ponad pół tysiąca książek.

Wykaz biblioteczek dostępny jest tutaj.

Oprócz tego, na czas wakacji filie biblioteczne przygotowały wiele wydarzeń. Dla zainteresowanych czekają między innymi:

• warsztaty relaksacyjne z książką i podróże z książką
  • „Czytanie na polanie” w bibliotecznym ogrodzie
  • warsztaty tworzenia obrazków z koralików do zgrzewania
  • kolorowanki antystresowe
  • spotkanie z japońskim teatrzykiem kamishibai oraz książką o walorach arteterapeutycznych
  • VR na wakacje, zajęcia z programowania
  • konkurs fotograficzny „Z książką na wakacje”
  • warsztaty majsterkowania.

Źródło zdjęć: freepik.com