spot_img

Summer Books – plenerowa filia biblioteki w Grodzisku Mazowieckim

Ruszyła Summer Books, letnia biblioteka na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim. W każdy weekend w godz. 12–20, po dobrą książkę i na różne atrakcje zaprasza biblioteka publiczna.

Summer Books powstała w ramach projektu „Książka na leżaku”, który jest realizowany na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim w okresie od czerwca do początku września. Stawy Walczewskiego w okresie wakacyjnym to dla grodziszczan, mieszańców ościennych gmin i turystów „grodziskie morze”. Utworzona właśnie plenerowa biblioteka to miejsce, w którym można wypożyczać książki i czytać je na miejscu, podczas spędzania czasu na plaży – mówi Ewelina Pieróg z biblioteki.

Pomysł na sezonową bibliotekę powstał po analizie działań, jakie biblioteka podejmowała w ubiegłych latach, włączając się w plenerowe wydarzenia organizowane w Grodzisku Mazowieckim. Te jednodniowe wydarzenia pokazały duże zainteresowanie ofertą biblioteki. Summer Books jest bibliotecznym punktem, który oferuje nie tylko wypożyczanie książek, ponieważ jest również przestrzenią animacyjno-kulturalną. Utworzyliśmy strefę planszówek, strefę warsztatów, animacji dla dzieci, w tym zabaw o charakterze survivalowym, międzypokoleniowym. Ponadto w projekcie realizujemy „Podwieczorek z książką” oraz spotkania autorskie – dodaje Ewelina Pieróg.

Źródło zdjęć: mat.pras. BPG Grodzisk Maz.