Stwórz półkę z książkami dla uchodźców z Ukrainy – kolejna rekrutacja dla bibliotek

Dziś rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do projektu „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”. Dzięki niemu do bibliotek zostaną nieodpłatnie przekazane książki dla dzieci w języku ukraińskim. W ostatniej edycji półkę z książkami stworzyło ponad 200 bibliotek!

Podaruj książkę ukraińskim dzieciom

Fundacja Metropolia Dzieci wraz z Instytutem Książki w projekcie „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom” zaprasza do zgłoszeń biblioteki, które są zainteresowane stworzeniem w swojej instutucji księgozbioru z literaturą w języku ukraińskim. Lustro Biblioteki również wspiera akcję i zachęca biblioteki do udziału.

Uprawnione podmioty

W drugiej edycji MOGĄ wziąć udział biblioteki publiczne, które wzięły udział w edycji pierwszej. Przy czym biblioteki z edycji pierwszej składają chęć udziału przez link wysłany e-mailem przez fundację. Nowe biblioteki, które nie wzięły jeszcze udziału w akcji, zgłaszają się korzystając z formularza.

LINK DO ZGŁOSZENIA

Warunki

• zgłoszenie do 15 lipca 2022 roku poprzez formularz online
  • można zgłosić się tylko raz