spot_img

Niepołomicka biblioteka otrzyma wsparcie finansowe na naukę języka polskiego dla Ukraińców

Saint Jean de la Ruelle, miasto partnerskie Niepołomic we Francji, wesprze finansowo naukę języka polskiego dla Ukraińców prowadzoną w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach. Na ten cel przeznaczono 10 tysięcy euro. Umowa została już podpisana.

Francuzi zaproponowali pomoc finansową ze wskazaniem na inicjatywy edukacyjne. Obie strony szybko doszły do wniosku, że najlepszym sposobem będzie sfinansowanie lekcji języka polskiego dla przebywających w Niepołomicach Ukraińców oraz zakup materiałów dydaktycznych – czytam na stronie www urzędu. – Zainteresowanie lekcjami jest bardzo duże. Jak poinformowała dyrektor biblioteki, Joanna Lebiest, początkowo planowano uruchomienie dwóch grup, tymczasem chętnych było tak dużo, że uruchomiono ich aż osiem – dodaje urząd.

Dołącz do akcji „Serce dla Ukrainy”!

Zachęcam wszystkie biblioteki do włączenia się do akcji „Serce dla Ukrainy”. Wystarczy wywiesić serca w widocznym miejscu (oknach, drzwiach, regałach, przy ladzie, w czytelniach). Swoje zdjęcia i materiały można nadsyłać na adres b.morawiec@lustrobiblioteki.pl. Zostaną one opublikowane w specjalnej galerii zdjęć na stronie lustrobiblioteki.pl.

#SolidarnizUkrainą – bezpłatne materiały i inspiracje dla bibliotekarzy

By wspomóc bibliotekarzy w zakresie dostosowania oferty bibliotecznej do nowych użytkowników, także osób przybywających z Ukrainy, Lustro Biblioteki uruchomiło serwis #SolidarnizUkrainą.

W serwisie znajdziesz: