spot_img

Szczęśliwy zakątek dla dzieci z Ukrainy w Bibliotece Kraków

Biblioteka Kraków w Filii nr 8 (ul. Brodowicza 1) stworzyła miejsce bezpieczne, przyjazne i spokojne dla najmłodszych z Ukrainy – Szczęśliwy zakątek.

To przestrzeń czytania, zabawy i rozwoju. Tutaj, dzieci wraz z opiekunami mogą spędzać czas, rozwijać się, wziąć udział w kreatywnych spotkaniach i warsztatach ułatwiających adaptację w Krakowie.

Prowadzona jest też zbiórkę literatury dziecięcej w języku ukraińskim oraz materiałów plastycznych do zajęć. Książki i materiały można przynosić do Filii nr 8 (ul. Brodowicza 1) oraz Filii nr 3 (pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3). Zapraszamy do współtworzenia z nami tego miejsca! – zachęca Anna Magiera z działu promocji.


Dołącz do akcji „Serce dla Ukrainy”!

Zachęcamy wszystkie biblioteki do włączenia się do akcji „Serce dla Ukrainy”. Wystarczy wywiesić serca w widocznym miejscu (oknach, drzwiach, regałach, przy ladzie, w czytelniach). Swoje zdjęcia i materiały można nadsyłać na adres b.morawiec@lustrobiblioteki.pl. Zostaną one opublikowane w specjalnej galerii zdjęć na stronie lustrobiblioteki.pl.

Grafiki do wykorzystania (także online)

#SolidarnizUkrainą – bezpłatne materiały i inspiracje dla bibliotekarzy

By wspomóc bibliotekarzy w zakresie dostosowania oferty bibliotecznej do nowych użytkowników, także osób przybywających z Ukrainy, Lustro Biblioteki uruchomiło serwis #SolidarnizUkrainą.

W serwisie znajdziesz:


Źródło zdjęć: mat.pras. Biblioteka Kraków