spot_img

Nowe biblioteki – postępy w pracach?

Gminna Biblioteka Publiczna w Mirowie Starym

Trwają prace wykończeniowe w nowo dobudowanej części Gminnej Biblioteki Publicznej w Mirowie Starym. W minionym roku budowę zakończono na wykonaniu stanu surowego zamkniętego. Docelowo budynek będzie wykorzystywany do celów statutowych biblioteki jako nowoczesna czytelnia oraz miejsce organizacji niewielkich imprez kulturalnych.

Więcej: Trwa rozbudowa gminnej biblioteki w Mirowie. Jaki jest postęp prac?

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

Nowoczesna biblioteka, która ma powstać w Suwałkach i może kosztować nawet 30 mln złotych, powinna być ekologiczna, funkcjonalna, łączyć w sobie funkcje tradycyjne oraz społeczne – integracyjne. Pierwszy konkurs nie wyłonił koncepcji spełniającej te wymagania. Czy kolejny zakończy się sukcesem?

Więcej: strona www biblioteki, Szkło i „zielone” dachy to nie wszystko. Autorzy koncepcji nowej biblioteki poszukiwani. Ponownie

Biblioteka Kraków

Do poszpitalnych budynków przy ul. Kopernika przeniesie swoją siedzibę Biblioteka Kraków. W gmachu przy ul. Kopernika 15 znajdą się pomieszczenia przeznaczone dla mieszkańców, w tym czytelnie i wypożyczalnie, a w stojącym za nim budynku 15a będzie działać administracja biblioteki. Oznacza to, że dworek przy ulicy Powroźniczej pozostanie jedną z filii miejskiej sieci wypożyczalni, ale na miejscu planowane są także nowe inicjatywy.

Więcej: strona www biblioteki, Biblioteka Kraków przeniesie siedzibę na Wesołą. W obecnej powstanie Gabinet Sławomira Mrożka


Źródło zdjęć: freepik.com