spot_img

Nowe biblioteki – plany, metamorfozy, otwarcia

Biblioteka Kraków – Filia nr 33

Przy ul. Zakopiańskiej 33 w Krakowie otwarto filię biblioteczną. Placówka po remoncie stała się przestronna, stworzono w niej kącik malucha i miejsce na wystawy. Całość zmian kosztowała 370 tysięcy złotych.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Biblioteka Kraków

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim

Nowe książki, komputery, drukarki, telewizor i wnętrze. Metamorfozę przestrzeni biblioteki dokonano w ramach NPRCz 2.0. Pojawiła się duża fototapeta, wygodny kąciki do czytania, proste białe regały wypełnione książkami. Galeria zdjęć dostępna jest w linku poniżej.

Więcej: Metamorfoza biblioteki w Szkole Podstawowej nr 4

Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze

Na czas budowy nowej biblioteki zorganizowano siedzibę tymczasową w szkole podstawowej. „Przebudowa i rozbudowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaborze”, zgodnie z projektem, ma na celu stworzenie mieszkańcom gminy Zabór wysokiej jakości warunków do realizacji inicjatyw społecznych oraz do korzystania z różnorodnej oferty kulturalnej, użytkowania zbiorów bibliotecznych, w tym multimedialnych – w nowo utworzonej mediatece.

Więcej: strona www biblioteki, Rozpoczęła się budowa nowej biblioteki w Zaborze

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach

Ostatnio czytelnia remontowana była w 1997 roku, więc to miejsce wymaga odświeżenia ścian i wymiany podłogi. Za pozyskane 100 tysięcy złotych chcemy jeszcze kupić nowe meble – mówi dla serwisu Nasze Miasto dyrektor skierniewickiej biblioteki, Izabela Strączyńska. – Regały będą stały wzdłuż ścian czytelni, żeby odsłonić cały środek. Pozwoli to na prowadzenie w tym miejscu warsztatów i organizowanie spotkań autorskich.

Więcej: strona www biblioteki, Ruszył remont czytelni skierniewickiej biblioteki. Co się zmieni?

Biblioteka Elbląska

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida może pochwalić się nowo wyremontowaną i wyposażoną filią. Placówkę na osiedlu Nad Jarem nazwano „Lokomotywa” nawiązując tym samym do popularnego wiersza Juliana Tuwima.