spot_img

MBP w Międzyzdrojach zorganizowała rodzinne warsztaty „Serce dla Ukrainy”

W czwartek 24 marca 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się integracyjne rodzinne warsztaty plastyczne „Serce dla Ukrainy”. Zachęcamy do zapoznania się z relacją bibliotekarzy.

Na spotkanie przybyły przede wszystkim rodziny ukraińskie, choć w gronie uczestników znaleźli się także mieszkańcy naszego miasteczka. Język nie był barierą w komunikacji i wszyscy doskonale się ze sobą porozumiewali.

W pierwszej kolejności dzieci wraz ze swoimi opiekunami wykonały słoiczki z solą w barwach polskiej i ukraińskiej flagi. Następnie każdy miał za zadanie wyciąć z kartek serca w kolorach flagi Polski i Ukrainy, z których powstała girlanda. Zawisła ona w oknach czytelni jako znak wsparcia dla Ukrainy.

Miłą niespodzianką dla najmłodszych były koraliki Hama. Jak się okazało wszyscy doskonale znali te magiczne koraliki i chętnie wykonywali kolorowe witraże w kształcie delfinów, samochodów czy motylków. Mamy nadzieję, że dały one choć namiastkę radości ukraińskim dzieciom.

Nie zabrakło także słodkiego prezentu w postaci cukierków, którymi zostali poczęstowani najmłodsi i ich rodzice. Na zakończenie uczestnicy warsztatów zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejne warsztaty odbędą się już 31 marca 2022 roku.

Dołącz do akcji „Serce dla Ukrainy”!

Zachęcamy wszystkie biblioteki do włączenia się do akcji „Serce dla Ukrainy”. Wystarczy wywiesić serca w widocznym miejscu (oknach, drzwiach, regałach, przy ladzie, w czytelniach). Swoje zdjęcia i materiały można nadsyłać na adres b.morawiec@lustrobiblioteki.pl. Zostaną one opublikowane w specjalnej galerii zdjęć na stronie lustrobiblioteki.pl.

Grafiki do wykorzystania (także online)

Zobacz galerie zdjęć

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Międzyzdroje