spot_img

Wyspa Książka. Międzynarodowe seminarium dla bibliotekarzy i edukatorów

W czasie międzynarodowego seminarium dla bibliotekarzy i edukatorów planowana jest realizacja 16 warsztatów pokazowych oraz prezentacji na temat nowych trendów pracy z dziećmi reprezentującymi różne grupy wiekowe. Wydarzenie odbędzie się 21–22 kwietnia 2022 roku w ramach projektu „Wyspa książka – kierunek Północ”.

Edukatorzy poprowadzą warsztaty z udziałem zorganizowanych grup szkolnych, podczas których pokażą, jak pracować z dziećmi, by rozbudzić ich zainteresowanie książką. Warsztatom będzie się przyglądał doświadczony metodyk, który po każdych zajęciach omówi ich tematykę, wykorzystane metody i dostosowanie do grupy wiekowej oraz ustosunkuje się do spostrzeżeń innych uczestników.

Seminarium będzie okazją do obserwacji bibliotekarzy podczas działań z dziećmi, do zaprezentowania innowacyjnych metod w pracy z literaturą dziecięcą oraz do wymiany doświadczeń. Szkolenie przyczyni się do wzrostu kompetencji w obszarze pracy z czytelnikiem dziecięcym oraz ułatwi dotarcie do nowych grup odbiorców. Planowana jest publikacja online scenariuszy zajęć zrealizowanych w czasie seminarium.

Szczegóły na stronie biblioteka.wroc.pl


Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Wrocław