Czasopisma 2022 – wyniki naboru

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowania w ramach programu „Czasopisma” na rok 2022. Tylko jedna bibliotek otrzymała dofinansowanie. Pozostałe mogą odwołać się od decyzji do 26 lutego.

Czasopisma

Celem programu jest wspieranie najbardziej znaczących ogólnopolskich czasopism kulturalnych, zarówno tych o wieloletnim dorobku i ugruntowanej pozycji, jak i tych, które uzyskały status opiniotwórczych w ostatnich latach.

Przyznane dofinansowania

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku – Wydanie 3 numerów czasopisma naukowego „Bibliotekarz Podlaski” w 2022 roku – 30 261,00 zł

Odwołania

Odwołania można składać do 26 lutego 2022 roku. O dofinansowanie wnioskowały również:

• Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach – Kontynuacja wydawania nieodpłatnego czasopisma Świętokrzyskie Środowisko Dziedzictwo Kulturowe Edukacja regionalna
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie – Dostrzegacz biblioteczny
  • Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku – Wydanie 2 numerów nieregularnika Epea. Pismo literackie 2022.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura.

Źródło zdjęć: freepik.com