Biblioteka Politechniki Koszalińskiej włączona do ogólnokrajowej sieci bibliotecznej

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński włączył Bibliotekę Politechniki Koszalińskiej do ogólnokrajowej sieci bibliotecznej. Wniosek Biblioteki Politechniki Koszalińskiej został wcześniej pozytywnie zaopiniowany przez Departament Mecenatu Państwa MKiDN i Bibliotekę Narodową.

Biblioteki wchodzące w skład sieci bibliotecznej zobowiązane są do współdziałania w zakresie gromadzenia, opracowywania, przechowywania i udostępniania zbiorów, sporządzania i rozpowszechniania informacji bibliograficznych i dokumentacyjnych, działalności naukowo-badawczej oraz dokształcania i doskonalenia zawodowego pracowników bibliotek, a także wymiany oraz przekazywania materiałów bibliotecznych i informacji.

Warunki włączenia do ogólnokrajowej sieci bibliotecznej, informacje o sieci i jej zadaniach zostały zamieszczone w serwisie jej poświęconym.

Biblioteka Politechniki Koszalińskiej jest biblioteką naukową o charakterze publicznym. Udostępnia gromadzone zbiory całej społeczności akademickiej Politechniki Koszalińskiej, miasta Koszalin i całego regionu środkowopomorskiego.

Biblioteka PK posiada największy w regionie środkowopomorskim zbiór z zakresu nauk technicznych, który udostępnia nie tylko studentom i pracownikom Politechniki Koszalińskiej, ale także użytkownikom z całego regionu.

Biblioteka gromadzi zbiory i tworzy warsztat informacyjny, zgodny z kierunkami kształcenia i potrzebami badań naukowych jednostek organizacyjnych. Istotną część profilu gromadzenia stanowi prenumerata czasopism naukowych zagranicznych, które są niezwykle cenionym przez naukowców źródłem informacji o najnowszych, realizowanych samodzielnie lub zespołowo, projektach, aktualnie prowadzonych badaniach i ich wynikach.

Biblioteka Politechniki Koszalińskiej umożliwia dostęp do licznych baz danych, jak i również do wypożyczalni cyfrowej academica.edu.pl.

Źródło zdjęć: freepik.com