spot_img

Aukcje i inicjatywy bibliotek na rzecz WOŚP

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, jak co roku przyłączyła się do wspólnego kwestowania podczas finału WOŚP. Specjalnie na tę okazję przygotowano atrakcyjny kiermasz książek z szeroką ofertą tematyczną, którego zasadą będzie „książka za wrzut do puszki”. Podczas wydarzeń wieczoru Finału WOŚP odbywających się na Scenie w Parku Czechowickim będą prowadzone dodatkowe licytacje, na które biblioteka przekazała trzy oryginalne czapki o specjalnie dedykowanych imionach: Rudolf Puszysty, Skrzat leśny, Choinka. Czapki zostały wykonane przez rękodzielniczki Ursusa, klubowiczki bibliotecznej grupy zainteresowań „Supełek”. Dodatkowo biblioteka wystawia dwie aukcje. Wylicytować można vouchery „Zostań bibliotekarzem na jeden dzień” lub „Spotkanie z misiem Tadkiem i nagranie odcinka specjalnego”.

– Osoba, która na Allegro przekaże najwyższe wsparcie dla WOŚP będzie mogła na jeden dzień naocznie przekonać się jak wygląda bibliotekarskie zaplecze oraz zobaczyć jaką długą drogę przebywa książka, by trafić na półkę w bibliotece. Zwieńczeniem dnia będzie okazja do zajęcia na chwilę miejsca w fotelu dyrektora biblioteki – zachęcają bibliotekarze.

Nagranie utworu w bibliotecznym Studiu Nagrań czy lekcję gry na perkusji, którą poprowadzi pracownik, członek bibliotecznego zespołu Poczytalni, Michał Rerak, można wylicytować na aukcjach wystawionych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej.

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii przez cały tydzień zachęca mieszkańców do udziału w charytatywnym kiermaszu książki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej zachęca czytelników do wrzucenia do ologowanej puszki minimum 20 zł. W zamian darczyńca może zabrać do domu wybraną przez siebie książkę.

Książnica Płocka w tym roku wystawiła kilka aukcji:

  • Zwiedzanie Książnicy – Pod rękę z poetą
    Odwiedziny w Książnicy Płockiej mogą mieć wersję zwyczajną albo wyjątkową. I właśnie ekskluzywną, limitowaną (1 raz!) edycję wizyty w Książnicy możecie wylicytować. Będzie to edycja odwiedzin bogato wyposażona (w szczegóły i tajemnice na co dzień niedostępne), prestiżowa (zadbamy, by gość poczuł się naprawdę Very Important Person) oraz bibliofilska (w wizytę zaangażuje się nasz patron, Władysław Broniewski). Wylicytuj sobie odrobinę luksusu – zostań VIP-em w Książnicy!
  • Sesja fotograficzna – Plenerowe migawki
    Ty, Twoja rodzina i przyjaciele jesteście wyjątkowi. Pozwólcie sobie na pokazanie tej wyjątkowości okiem naszych fotografów – wylicytujcie sesję fotograficzną w ogrodzie Książnicy Płockiej. Proponujemy zdjęcia w dzikie wino zaplątani lub pod monumentalnym jesionem, na ławeczce, leżaku, a może śniadanie na trawie? Scena balkonowa i batalistyczna też wchodzi w grę oraz cokolwiek przyjdzie Wam do głowy. Zachęcamy do pstrykania w okienko „licytuję”, my napstrykamy Wam za to sporo niezłych zdjęć.
  • Słoik miodu i książki – Cud – miód i koty w worku
    Mamy w spiżarni garnczek miodu, który woła od godziny – bierz mnie, zjedz mnie. „Pszczoły bzykały podejrzliwie, jak to one mają w zwyczaju”, gdy wybieraliśmy miód z ula w ogrodzie Książnicy Płockiej. Efekt – palce lizać, a raczej łyżeczkę, żeby się kartki nie posklejały, bowiem do miodu proponujemy pakiet książek, jak koty w worku – same niespodzianki. Zestaw idealny na każdą porę roku.
  • Udział w Nocy Muzeów – Wylicytuj sobie drugie życie

Książnica wspólnie ze Stowarzyszenie „De Facto” zaplanowała działania, które pokazują, jak osoby niewidome funkcjonują w codziennym życiu. Na stanowiskach edukacyjnych w Mediatece  e M k a będzie można założyć zaciemniające gogle i spróbować wejść w rolę osoby niewidomej, po to, by lepiej zrozumieć, jakie przeszkody spotyka w życiu.


Źródło zdjęć: freepik.com