spot_img

Pociąg do książek, skwer poetów i inne projekty

Pociąg do książek

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie poprzez realizację projektu „Pociąg do książek” chce zachęcić dzieci do regularnego odwiedzania instytucji i do częstego sięgania po książki. W ramach projektu zakupiono drewnianą lokomotywę z wagonikiem (umiejscowioną na zewnątrz biblioteki), która posłuży do zajęć z dziećmi i bajkowych podróży. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się również o nowe książki.

Skwer Poetów

Z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze postanowiła stworzyć Skwer Poetów. Przed budynkiem biblioteki stanęły imienne ławeczki zielonogórskich twórców. Na ławeczkach umieszczono kod QR, który po zeskanowaniu pozwala na zapoznanie się z życiorysem i twórczością danego pisarza.

Podcasty z recenzjami książek

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy nagrywają podcasty z recenzjami książek, które można znaleźć w jej placówkach. Podcast Męski Punkt Widzenia, który powstał we współpracy z biblioteką, można znaleźć na popularnym serwisie streamingowym. Jego celem jest dyskusja o książkach. W miesiącu ukazują się dwa odcinki. Na początek zaprezentowano recenzje książek Szczepana Twardocha i Waltera Tevisa.

Zaparkuj z książką

W parku miejskim w Przasnyszu zagościły bookcrossingowe budki.

Gazeta online

Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Wieś Lęborska prowadzi własną gazetę w formie online. W interaktywnej gazecie zamieszczone są krótkie informacje o bibliotece i akcjach wymyślonych przez naszych czytelników. Przykładowy numer można zobaczyć tutaj.


Źródło zdjęć: freepik.com