Nowe biblioteki – Biecz, Supraśl, Rudawica, Mirów

Biblioteka Biecz

Poniedziałek 6 września 2021 roku długo zapadnie w pamięć mieszkańców Biecza położonego w województwie małopolskim. Tego dnia uroczysto otwarto wyremontowany oraz przebudowany obiekt Biblioteki Biecz i Urzędu Miejskiego w Bieczu. Fotorelację można zobaczyć tutaj.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Biblioteka Biecz

Biblioteka Publiczna w Supraślu

24 września otwarto nową bibliotekę. Budowa postindustrialnego obiektu z czerwonej cegły i z dużymi oknami trwała ponad rok. Inwestycja pochłonęła ponad 4 mln zł. Więcej o nowej bibliotece w przyszłym tygodniu.

Więcej: strona www biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Dzietrzychowicach – Filia w Rudawicy

W Rudawicy zakończył się remont biblioteki za 500 tys. złotych. Uroczyste otwarcie nastąpiło 22 września. Jak informuje lokalne radio „mieszkańcy Rudawicy nie muszą już jechać poza miejscowość, aby wypożyczyć książkę”.

Więcej: strona www biblioteki, Biblioteka w Rudawicy jak nowa

Gminna Biblioteka Publiczna w Mirowie

Rozpoczęto budowę nowego budynku biblioteki za 560 tys. złotych. Gmina Mirów szuka zewnętrznego wsparcia finansowego na zakup między innymi wyposażenia.

Więcej: Trwa rozbudowa biblioteki w Mirowie. Będzie nowoczesna sala nie tylko dla czytelników