spot_img

Kapelusz opowieści – wyniki konkursu

„Kapelusz opowieści” to zbiór utworów literackich, który zaciekawia młodych i wciąga ich do krainy opowieści. Z okazji premiery książki, Lustro Biblioteki ogłosiło fotokonkurs dla bibliotek. Czas poznać zwycięzców!

Wydawnictwo Harper Collins ufundowało aż 10 zestawów składających się z dwóch książek „Kapelusz opowieści” i „Kociołek opowieści”. Nagrody powędrują do poniższych bibliotek (miejsca są równorzędne). Dziękuję wszystkim za zgłoszenia i barwne zdjęcia!

Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach

BIBLIOTEKA. Kapelusz opowieści, cały nasz księgozbiór zmieści.

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej

Tytułowy „Kapelusz opowieści” to źródło inspiracji, mądrości i wiedzy potrzebnej do życia w otaczającym nas świecie – jest pełen inspirujących opowieści, które pozwalają w łatwy sposób zrozumieć trudne tematy. Ale co by było gdyby „kapelusz” nie był przedmiotem? My tak zdecydowałyśmy. Uosobieniem naszego „kapelusza opowieści” jest nauczyciel, siedzący w fotelu bujanym, który dzieląc się z dziećmi swoją wiedzą, wskazuje im kierunek i udziela odpowiedzi na najtrudniejsze pytania – zupełnie jak dobra książka, do której każdy lubi wracać bo zawiera w sobie ważne treści i wskazówki.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie

Biblioteka w kapeluszu

Biblioteka szkolna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Jędrzejowie

W bibliotece naszej szkolnej 
Czas upływa znacznie wolniej
I choć życie to nie bajka
Umila je nasza pani bibliotekarka
Gdy w labirynt półek rusza
Niczym królik z kapelusza
Wyskakują bajki, mity, opowieści i wierszyki
Tworząc piękne poetyckie szyki.
W podróż życia wyruszamy
Kartki książek przerzucamy,
Więc cichutko, zaczytani
Przesiadują tutaj czytelnictwa fani, 
Milion książek tu się mieści
Bo biblioteka to wielki Kapelusz Opowieści

Wypożyczalnia Skrzydeł – Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie

Abrakadabra 
Niech dzieje się magia…
Świat nie zna granic, 
Możemy być wszędzie,  
Bo niosą nas słowa 
Tam, gdzie mądrze będzie… 

Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Świdniku

Kapelusz to wyobraźnia, w którą ubieramy nasze głowy. Im więcej kapeluszy możemy założyć, tym więcej mamy biletów wykupionych do krainy wyobraźni.

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Dowbora Muśnickiego Lusowo

Kapelusz opowieści:
podróżniczych – może hełm korkowy albo czerwone sombrero;
kryminalnych – chyba melonik detektywa;
dla żądnych adrenaliny – na pewno hełm strażaka;
sentymentalnych – oczywiście kapelusz wytwornej damy;
lekkich, miłych i przyjemnych – słomkowy kapelusik.
Kapelusze jak marzenia – odrywają nas od codzienności i przenoszą w inny, książkowy świat ulubionych miejsc, postaci i czasów…
A więc kapelusze na głowy!

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Górkach

Kapelusz wykonany z makulatury techniką origami. Moduły powstały z zadrukowanych kartek i rysunków dziecięcych, więc zawiera wiele opowieści. Odwrócony staje się – Garnkiem opowieści, do którego można włożyć ich jeszcze więcej.

Biblioteka Powiatowa w Legionowie

KapeluSZOPoWIEści to nic innego, jak SZOP, który bardzo dużo WIE. W jego umaszczeniu można zobaczyć niemalże wszystkie kolory tęczy, tylko wokół oczu jego sierść zachowała kolor czarny, podobnie jak u szopa pracza – jego gatunkowego krewnego. SZOP, który bardzo dużo WIE zawsze nosi na swoich plecach kolorowy plecak. Podobnie jak SZOP, również jego plecak nie jest zwyczajnym plecakiem. Otóż, SZOP magazynuje w nim odwagę, ciepło, które kiedyś dawno dawno temu wziął z pieca kaflowego od jakichś miłych ludzi, wszelkie inności od różnych stworzeń, które spotkał na swojej drodze i które bardzo mu się wówczas spodobały, swoje i innych radości, wrażliwości na przyrodę i inne zwierzęta, kilka łezek, które uronił patrząc na piękno, księgę dobrych słów, której literki brzęczą przy każdym ruchu SZOPA i wiele innych różności, których nie sposób tutaj wymienić. Jest ich tak dużo, że magiczny plecak SZOPA rośnie co rok wzdłuż i wszerz o dokładnie 5 cm, by pomieścić nowe szopowe znaleziska. I tak oto SZOP, który bardzo dużo WIE, przemierza świat ze swoich plecakiem i nigdy, przenigdy nie widziano go bez niego. A kiedy zakłada swój błękitny kapelusz, otwiera plecak i wydobywa z niego wszystkie skarby, snując barwne opowieści ze swoich wędrówek. Udało nam się zrobić zdjęcie SZOPOWI, kiedy wchodził do naszej biblioteki trzymając w łapkach swój magiczny kapelusz.

Książnica Zamojska

Katalog biblioteczny mieści cały Kapelusz opowieści

Ze zwycięzcami skontaktuję się e-mailowo. Gratulacje!