spot_img

Jesienna akcja z książkami dla seniorów

Biblioteka Babie Lato, filia WiMBP w Gdańsku, wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych przygotowała jesienną akcję „Książka na zdrowie”.

– Naszą filię odwiedza dziennie średnio 100-120 osób. Z tego 80% stanowią seniorzy. Wśród stałych odbiorców jest wielu, którzy potrafią przeczytać jedną książkę w ciągu dnia. Jesienna akcja będzie więc dla nich zachętą i mobilizacją do regularnej lektury, wpływając przy tym na poprawę dobrostanu psychicznego, a tym samym polepszając jakość życia seniorów – mówi Katarzyna Dettlaff-Lubiejewska, inicjatorka akcji, kierowniczka Biblioteki Babie Lato.

Zobacz też inne pomysły w artykule Biblioksyl i czytomiks receptą na czytelnika.

Zasady

Akcja „Książka na zdrowie” polega na przeczytaniu przez seniora (osoby w wieku powyżej 65 lat) 10 książek w ciągu 2 miesięcy, od 1 października do 30 listopada. Za każdą wypożyczoną książkę, senior otrzymuje pieczątkę z datą odwiedzin. Zbiera je do ulotki-recepty, wpisując samodzielnie w przeznaczone do tego pole tytuły wypożyczonych książek. Po zebraniu 10 pieczątek na ulotce-recepcie, czytelnik otrzyma książkową niespodziankę.

Książki można wypożyczać w różnych filiach, jednorazowo 5 woluminów.


Źródło zdjęć: freepik.com